KONST / Litografier / Färglitografi 8156208
*
nr 815 6208
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Provtryck, motivets mått: 34x48
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2013
kl 19:38:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 23:21:11
1
100 kr
23/3 21:33:51
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad provtryck reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:37
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 815 6208
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Provtryck, motivets mått: 34x48
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 23:21:11 | 1 | 100 kr |
23/3 21:33:51 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad provtryck reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:37 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:35 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42